like
icon
Menu

Slovníček ( jak na korálky / jak na google )


Spiral rope

Šitá spirála je dalším z řady velmi jednoduchých a všestranných stehů. Můžete ji použít pro šití náramku, náhrdelníku, ale i větších "projektů", jako různých řemínků k peněžence. Lze ji tvořit kombinací různých typů korálků. Nejjednodušší je varianta, kdy použijete jeden typ korálků ve dvou barvách (např. 11/0). Pak už záleží jen na vás, jakou kombinaci vymyslíte, postup je pořád stejný.

icon

Peyote stitch

Peyote stitch není zrovna tím nejjednodušším stehem. Většína "korálkářek" ale bude určitě souhlasit, že jakmile se tento steh naučíte, zcela mu propadnete ;) Lze s ním vytvořit spoustu zajímavých designů, někdy se zdá, že inspirace je nevyčerpatelná :-) Zkoušejte, vymýšlejte, čekají vás úžasné korálková díla.

icon icon icon icon


Russian spiral

Jednoduchá a efektní varianta spirálové dutinky, která se snadno šije a rychle přibývá. Když jednou začnete, už nepřestanete ... tudíž doporučuji i začátečníkům :-) Kombinací dvou velikostí rokajlových korálků lze vytvořit krásné duté šňůrky. Při šití se postupně korálky formují do výrazné spirály. Výsledná dutinka je jemná, poddajná, mírně elastická (oproti například peyote stehu).

icon


Herringbone stitch

Bohatá historie tohoto stehu pochází ze samého srdce jižní Afriky, z kmene Ndebele. Často je tudíž znám i pod názvem Ndebele stitch. Tento všestranný způsob korálkování může být tvořen ve variantě rovinné, dutinkové nebo spirálové. Použítím různých velikostí a tvarů korálků můžete docílit velmi zajímavých a efektních vzorů. Steh je charakterizován tvarováním korálků do písmene "V".

icon

Chenille stitch

Podobná varianta stehu jako je Herringbone stitch. Opět je možné steh tvořit jak rovinný tak dutinkový. Název pochází z francoužštiny chenille = housenka, v češtině překvapivě označení pro žinylku.

icon

Right Angle Weave (RAW)

iconOdkazy:


Užitečné :)